System SafeSky  powstał ze względu na niebezpieczeństwo jakie niosą za sobą coraz szerzej stosowane drony, przy współpracy trzech firm z Gdyni (Bonda.pl, Bioseco, SIRC) powstał system SafeSky. Jego zadaniem jest wykrywanie i unieszkodliwianie dronów.

 

Te bezzałogowe urzdronądzenia

od kilku lat są powszechne na rynku i mogą służyć do różnego rodzaju przemytów. Służą także do zdobywania poufnych informacji, czy do ułatwienia pracy hakerom przy włamaniach do sieci teleinformatycznych.

Zadaniem systemu SafeSky jest wykrywanie dronów na określonym obszarze, informowanie o ich obecności odpowiedniej osoby. Dodatkowo dezaktywowanie dronów przez zakłócenie sygnału sterującego.

Zastosowanie czterech różnych czujników pozwala nam na skuteczne wykrywanie dronów nawet z odległości 1000 m,

SafeSky dron

jest wyposażony w kamery, które zobaczą dron, w macierz akustyczną, która dron usłyszy, w radary, które dron wykryją oraz w detektory, które usłyszą transmisję sygnałów między drone a operatorem.

System ten może być wykorzystywany nie tylko przez osoby prywatne, czy firmy, może on też służyć do monitorowania granic między państwami czy terenów lotnisk. Cieszy się coraz większą popularnością na świecie.

SafeSky Dron
L.J. Collier Authentic Jersey