Targi Hannover Messe to jedne z największych na świecie targów branży przemysłowej. W tym roku odnotowano liczbę 6,5 tyś. prezentacji wystawców z 70 krajów i aż 225 000 odwiedzających. Jubileuszowa edycja tej imprezy odbyła się w dniach 24-28 kwietnia 2017.

W tym roku partnerem tego ogromnego przedsięwzięcia został nasz kraj. Rząd Niemiec wybrał Polskę ze względu na czynione coraz większe inwestycje i świetnie rozwijającą się współpracę pomiędzy firmami prosperującymi nad Renem i Wisłą.

W ceremonii otwarcia targów wzięła udział premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel. Uczestnicy mogli zobaczyć aż 200 polskich firm i 20 start-upów.

Została uskuteczniona wymiana poglądów pomiędzy światowymi specjalistami w dziedzinie przemysłu i polskimi firmami, prezentującymi gotowe produkty, pomysły, wizje i innowacyjne projekty.

zaprezentowany został polski autobus elektryczny. Także branża autobusowa miała silną reprezentację w postaci firm Solaris i Ursus, które wystawiły autobusy z napędem elektrycznym i wodorowym.

Firma Saule Technologies

zaprezentowała ultracienkie półprzezroczyste ogniwa fotowoltaiczne, Eko Energetyka – urządzenia do ładowania pojazdów elektrycznych, a TMA Automation rozwiązania w dziedzinie robotyki oraz automatyki.

Targi w Hanowerze to najważniejsze na świecie targi przemysłowe. Trudno, żeby Polski, która wyznaczyła azymut w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju na wzrost wysokodochodowego przemysłu, wysokodochodowych branż przemysłowych, tam nie było

– mówił minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Polska krajem partnerskim Hannover Messe 2017!